Na sobotu 9. března připravilo několik feministických a autonomních kolektivů program složený z přednášek, diskuzí a workshopů.

Jak vypadá současné feministické a queer hnutí ve střední Evropě a kdo nejvíce ovlivňuje převládající konzervativní a nacionalistické nálady ve společnosti?

Můžeme si se svými těly dělat, co chceme? Můžeme svobodně rozhodovat o tom, kdy a kolik budeme mít dětí?

Co můžeme dělat s tím, když se naše tělo stává objektem – objektem zkoumání, politických debat pánských kabinetů, nevyžádaných komentářů a doteků?

Nejen to jsou otázky, které řeší koncepty reprodukčních práv a tělesné autonomie a které budeme otevírat v rámci Feministického festivalu odehrávajícího se ve dnech 8. – 9. 3. 2018.

Na sobotu 9. 3. připravilo několik feministických a autonomních kolektivů program složený z přednášek, diskuzí a workshopů:

11:00 – 12:00
Workshop sebeobrany – jak se bránit sexuálnímu obtěžování

11:00 – 12:00
Workshop DIY gynekologie

12:00 – 13:00
oběd

13:00 – 14:00
Přednáška Zory Hesové o Agendě Europe, konzervativní lobbystické organizaci, která prosazuje nejen zákaz potratu, ale šíří také nacionalistické a nábožensko-fundamentalistické tendence

14:00 – 15:00
Přednáška a workshop berlínského kolektivu Power Makes Us Sick o fungování a činnostech skupiny a o trans zdravotní péči

15:00 – 17:30
DJský kroužek s výukou základů DJingu s Mary C
Kapacita workshopu je omezená, registrujte se: aeroskola.typeform.com/to/u6zsyc

18:00 – 19:30
Panelová diskuze o praxi dělání potratů v Ekvádoru a Polsku

Program bude probíhat na střídačku v češtině nebo angličtině, je ale možné na místě dohodnout simultánní přátelský překlad do češtiny či angličtiny.

Organizace: Kolektiv 115, feministické křesťanky RFK, Transparent, Koalice 8. března/Coalition March 8, kolektiv Autonomního sociálního centra Klinika

Sobotě budou předcházet oslavy v ulicích, přijďte na demonstraci, která bude začínat 8. 3. v 17 hodin na Náměstí Republiky. Více info tady.